"قرآن طلایی" در موزه پوشکین به نمایش در می‌آید
قرآن طلایی منحصر بفرد از روز 25 ژوئن (4 تیر ماه) در موزه هنرهای تجسمی پوشکین مسکو، روسیه به معرض نمایش گذاشته خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از خبرگزاری نووستی، این قرآن طلایی دارای 162 صفحه است که برای هر برگ از این کتاب از طلای 999 عیار استفاده شده و به طور کلی 14 کیلوگرم وزن دارد.

ولادیمیر پروساکوف" رئیس کمپانی سفارش دهنده این قرآن، از رؤسای 30 کشور اسلامی و مقامات روسی برای بازدید از این نمایشگاه دعوت کرده است .

"قرآن طلایی" در دسامبر سال 2006 در ضرابخانه مسکو تهیه شده و در دنیا بی نظیر است.

متن این قرآن، کپی یکی از نسخه‌های خطی قدیمی مربوط به قرن هشتم است که در یک کلکسیون خصوصی در روسیه نگهداری می‌شد و از سال 1936 در انستیتو شرق شناسی سن پترزبورگ حفاظت می شود.

"قرآن طلایی" به مدت دو هفته در موزه پوشکین به نمایش گذاشته می‌شود

جلسه شوراي سياستگذاري «جشنواره فيلم قرآني» برگزار شد

نخستين جلسه شوراي سياستگذاري بخش دانشگاهيان جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي قرآني با حضور نمايندگان نهادهاي مختلف برگزار شد.

در اين جلسه رئيس شوراي سياستگذاري، دبير جشنواره، مدير اجرايي بخش دانشگاهي،نماينده دانشگاه پيام نور، نماينده سازمان بسيج دانشجويي، نماينده نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در امور دانشجويان خارج از كشور، نماينده دانشگاه آزاد اسلامي و نماينده وزارت آموزش و پرورش حضور داشتند.
در نشست شوراي سياستگذاري بخش دانشگاهي جشنواره فيلم هاي قرآني مصوباتي چون نگرشي دوباره به اهداف، اركان و تصحيح جدول زمان بندي جشنواره و تهيه فرم شركت در بخش دانشجويي در آئين نامه بخش دانشگاه مورد تاييد قرار گرفت. دومين جلسه اين شورا يكشنبه 20 خرداد برگزار مي‌شود.
شهريار بحراني، امين تارخ، جواد شمقدري، عزت‌الله انتظامي، علي نصيريان و ناصر شفق نخستين جشنواره دوسالانه بين‌المللي فيلم كوتاه قرآني را داوري مي‌كنند.
در اين دوره از جشنواره، آثاري از آثاري از كشورهاي هلند، اتريش، مكزيك، هند، فرانسه، نروژ و اروگوئه شركت خواهند داشت.

وي گفت: «قرآن و حجاب»، «قرآن و ولايت»، «قرآن و تعليم و تربيت» و «قرآن و قضا» عناوين موضوعي اين دوره جشنواره فيلم كوتاه قرآني را تشكيل مي‌دهد.
نخستين جشنواره بين‌المللي فيلم‌هاي قرآني 20 مرداد همزمان با مبعث رسول اكرم (ص) برگزار مي‌شود