اطلاعات قرآنی(روز جهانی قرآن)

نامگذاری روزی به عنوان

 «روز جهانی قرآن»

ایده بسیار ارزشمندی است

 

   

دکتر «علی منتظری» مشاور رئیس جمهور و رئیس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی با بیان این مطلب گفت: یکی از محکمات قرآن حمایت از محرومان و مستضعفان جهان است و نامگذاری روزی به عنوان«روز جهانی قرآن» می‌تواند در پیشبرد اهداف این چنینی موثر باشد.

وی تصریح کرد: پرداختن به قرآن کریم باید هم در مقوله شکل و ظاهر قرآن باشد و هم در محتوا و باطن آیات الهی اما در اولویت‌بندی‌ها، باید به محتوا و محکمات قرآن بیشتر توجه شود.

رئیس سابق جهاد دانشگاهی اظهار کرد: کارشناسان، اندیشمندان و فرهیختگان قرآنی باید محکمات قرآن را استخراج کنند و به گسترش تفکر نامگذاری روزی به عنوان روز جهانی قرآن که بسیار زیبا و ارزشمند است کمک کنند.

 

وی در ادامه افزود: پی‌گیری برای نامگذاری روزی به عنوان روز جهانی قرآن توسط خبرگزاری قرآنی ایران و سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشجویان کشور ذخیره‌ای برای دنیا و آخرت خواهد بود.

رئیس پژوهشکده علوم بهداشتی جهاد دانشگاهی در پایان تاکید کرد: این فکر جای کار و تأمل فراوان دارد و امر بسیار مطلوب و خوبی است که روزی مشابه روز جهانی قدس به نام روز جهانی قرآن باشد و در سراسر دنیا متناسب با امکانات متفاوت، افراد به صورت همزمان به قرآن بپردازند.

 

/ 3 نظر / 110 بازدید
آرش پورعلیزاده

سلام از بابت لينك و لطفي كه داشتيد ممنونم. لطفا نام كامل خود را بفرستيد تا متقابلا در پيوندهاي الفبايي متحرك وبلاگم جبران كنم.

بهزاد

سلام ... نماز و روزه های قبول .. خوشحالم که با بلاگ شما آشنا شدم ... موفق باشید . یاحق.